+420 734 620 617 penzion@penzionrozmberk.cz

Je podzim, stromy se nám pomalu zbarví do krásných podzimních barev a milovníci turistiky, historie a přírody – zvláště starých a památných stromů určitě ocení Trasy za stromy a památkami Třeboňska. Ať pěšky nebo na kole, užijete si jedinečnost třeboňské přírody, historii regionu a uvidíte i unikátní stromové velikány Třeboňska. Zároveň se i dozvíte o historii těchto památných stromů. Přímo v Třeboni v Komenského sadech jsou nejzajímavější stromy označené kamennými informačními cedulkami s popisem i QR kódem. Za zmínku stojí i vysazení lípy srdčité v lokalitě parkánů, která byla namnožena z památné lípy u Opatovického mlýna.

Na webu www.stromytrebonska.cz získáte veškeré podrobné informace, můžete si vytisknout mapu s požadovanou trasou a textovým popisem včetně historických a přírodních zajímavostí na jednotlivých trasách nebo si stáhnout GPX soubor trasy do své navigace. Jednotlivé trasy si můžete i prohlížet předem na on-line mapě nebo virtuálně díky Google Earth.

Celkem je na výběr z 11 tras. Trasy, které vedou přes naši obec Lužnice jsou dvě. Cesta okolo Velkého Tisého a Cesta na Čertovu šlápotu. Cesta okolo Velkého Tisého je svojí délkou trasy 36 km vhodná na kolo, Cesta na Čertovu šlápotu měří 23 km a zvládnete jí pěšky nebo pohodlně na kole.

Tak neváhejte a přijeďte si užít podzim na Třeboňsko, nejlépe do našeho Penzionu Rožmberk :-).

Zarezervujte si pokoj v našem rezervačním systému www.penzionrozmberk.cz/rezervace/