+420 734 620 617 penzion@penzionrozmberk.cz

Od 20. – 21. 7 proběhnou Historické slavnosti Jakuba Krčína – návrat slavného stavitele rybníků s bohatým kulturním programem – Třeboň (MN, zámek, rybník Svět)

XXI. Historické slavnosti Jakuba Krčína 2018
Slavnosti pořádá Město Třeboň.

PÁTEK 20. ČERVENEC – PROGRAM SLAVNOSTÍ

Dům Štěpánka Netolického
18:00 Zajímavosti třeboňské rybniční soustavy, přednáška Ing. Jana Hůdy, Ph.D.

Pivovar Bohemia Regent
18:00 Jakub Smolík, koncert /vstupné 400, 450 Kč/
22:00 přivítání J. Krčína a jeho doprovodu /vstup zdarma/
22:15 loučový průvod (pivovar, ulice Rožmberská, Husova, Březanova, zámecké nádvoří)

Velké zámecké nádvoří
22:45 ukázka šermířských soubojů, ohňová show

SOBOTA 21. ČERVENEC – PROGRAM SLAVNOSTÍ

Masarykovo náměstí
9:45 Žesťový kvartet R. Matouška
10:00 průvod J. Krčína a jeho doprovodu (zámecké nádvoří, Krčínova ul., Žižkovo nám., ul. Rožmberská, Husova a Březanova, Masarykovo nám.)
10:30 zahájení slavností
11:00 Campanello, Renesanční rej
11:30 SHŠ Corbeau, Šarvátky a duely
12:00 Exfanta, renesanční písně
12:30 SHŠ Herold, Fechtýřské šarmicle
13:00 Campanello, Renesanční rej
13:30 SHŠ Vendetta, Turnaj pro královnu
14:00 Exfanta, renesanční písně
14:30 SHŠ Streitax, Hostinská Matylda
15:00 SHŠ Herold, vlajková show
15:45 ARCUS, koncert renesanční a středověké hudby

Velké zámecké nádvoří
12:00 SHŠ Herold, vlajková show
12:30 žesťový kvartet R. Matouška

Zámecký park
11:00 – 17.00 dětská scéna, soutěže, historická řemesla a ležení, expozice SŠRV J. Krčína, simulátor lovu ryb
11:00 Jindřich Zobl, vrhání nožů a seker
11:30 SHŠ Streitax, Drak
12:00 Fríské koně, drezura
12:30 Pentea, Dravci v letu, sokolnické ukázky
13:00 Fríské koně, drezura
13:30 pohádka třeboňských loutkářů
14:00 SHŠ Herold, Fechtýřské šarmicle
14.30 Fríské koně, drezura
15:00 Vendetta, Vybírací turnaj
15:30 pohádka třeboňských loutkářů
16:00 Pentea, Dravci v letu, sokolnické ukázky
16:30 Fríské koně, drezura
17:00 Jindřich Zobl, lukostřelba středověku
19:30 Campanello, Tance v podhradí a podzámčí
20:00 SHŠ Vendetta, Muzeum
20:30 SHŠ Corbeau, Královská legenda
21:00 SHŠ Streitax, Havran
22:15 loučový průvod (zámecké nádvoří, Masarykovo nám., Rožmberská ul., Žižkovo nám., Novohradská brána, hráz rybníka Svět)

Hráz rybníka Svět
22:45 Díky, Jakube Krčíne! /audiovizuální show, promítání do vodní stěny, ohňostroj/
Součástí slavností bude v sobotu na Masarykově náměstí trh.

Více info zde